Delfiny w Oławie

IMG_3569

Bardzo lubię pracować z dziećmi i młodzieżą, bo mogę dzięki temu poznać młodych miłośników zwierząt i zainspirować ich oceanami. Dlatego podczas każdej wizyty w Polsce staram się poprowadzić jakieś zajęcia dla przyszłych odkrywców oceanów. Ostatnio wybrałam się do Oławy, gdzie poprowadziłam lekcję o delfinach, orkach i innych potworkach, w Szkole Podstawowej nr 1.

Podczas dwóch godzin zajęć porozmawialiśmy o tym skąd wiadomo, że delfiny to ssaki, jakie znamy ssaki morskie, co ciekawego o nich wiemy oraz w jaki sposób można obserwować te niesamowite zwierzęta. Szczególne zainteresowanie wzbudziły opowieści o orkach-rozbójnikach oraz o współczesnych syrenach, które zdecydowanie nie przypominają tych z opowieści dawnych żeglarzy. Podczas prezentacji słuchaliśmy też odgłosów wydawanych przez różne wieloryby i delfiny, a co odważniejsi uczniowie mogli spróbować sił w naśladowaniu tych dźwięków. Poza tym, uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega foto-identyfikacja delfinów, a nawet spróbować rozpoznać poszczególne osobniki na podstawie zdjęć, których na co dzień używają w tym celu naukowcy.

IMG_3576

Moje zajęcia udały się znakomicie, ale to nie tylko moja zasługa! :) Uczniowie spisali się rewelacyjnie – od samego początku byli zaangażowani we wszystkie zadania, quizy oraz pytania, jakie dla nich przygotowałam, a do tego ciągle zasypywali mnie nowymi pytaniami. Jestem przekonana, że im też się podobało, co z resztą możecie przeczytać w artykule na stronie szkoły.

Następne zajęcia już za niecały miesiąc w jednej z polskich szkół w Southampton, w Anglii!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *