Wystawa LEGO we Wrocławiu

IMG_3478-2

Podczas moich wycieczek po Polsce, całkiem przypadkowo trafiłam na… wystawę budowli z klocków LEGO we Wrocławiu. Wydawałoby się, że taka wystawa skierowana jest w całości do dzieci. Okazuje się jednak, że choć faktycznie największą radość sprawia najmłodszym, to i dorośli mogą na niej znaleźć coś ciekawego dla siebie. Ja, jak zwykle, poszukiwałam “czegoś” związanego z oceanami… i znalazłam zaskakująco wiele. :)

Wystawa składa się z niemal 100 makiet o różnej tematyce, zbudowanych z milionów klocków LEGO (organizatorzy zapewniają, że przywieziono je dziesięcioma tirami). Znajdziecie tam między innymi makiety przedstawiające sceny ze znanych filmów i książek, słynne budowle oraz wydarzenia historyczne. Przeniesiecie się w świat Gwiezdnych Wojen, Avatara, Władcy Pierścieni, Indiany Jonesa albo  Harry’ego Potter’a. Zobaczycie miniatury Taj Mahal, londyńskich kamienic, Statuy Wolności, Opery w Sydney, a także tradycyjnej japońskiej wioski. Wiele dzieci fascynuje makieta lunaparku, która “ożywa” po naciśnięciu odpowiednich przycisków.

IMG_3542

 Dorośli z kolei zachwycają się makietą stanu wojennego w Polsce. Słyszałam tam niejedne wspomnienia o staniu w kolejkach do mięsnego, luksusowych produktach z Pewexu oraz o tym, ile da się zmieścić w Maluchu. :) Jeśli chodzi o oceany, to na wystawie widziałam wiele innych statków, zarówno takich z bitew historycznych, jak takich z Piratów z Karaibów. Wokół nich nie zabrakło kilku delfinów, ryb, krabów, a nawet… syren. :)

IMG_3507

Organizatorzy reklamują przedsięwzięcie jako wystawę edukacyjną. Osobiście raczej bym powiedziała, że ta wystawa ma jedynie elementy edukacyjne. Szkoda, że nie ma ich więcej, bo te, które widziałam, są bardzo dobre! Najlepszym takim elementem, a zarazem jedną z głównych atrakcji, jest model Titanica w skali 1:25. Statek ma 3 m wysokości oraz 11 m długości. Obok makiety ustawione są stanowiska z interaktywnymi tabliczkami, gdzie można pooglądać krótkie filmy na temat Titanica.

IMG_3498

Innym świetnym elementem edukacyjnym jest pokazanie kilku interaktywnych robotów i maszyn, poskładanych z klocków LEGO. Reagują one na ruch lub światło, są w pełni programowalne i mogą być wykorzystywane nie tylko do zabawy, ale też np. w medycynie! Takie przykłady mogą być bardzo inspirujące dla młodych odkrywców.

IMG_3525

Poza klockami w gablotach, niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych zdaje się być umieszczony na końcu “Fun Park”. Jest to strefa zabaw wyposażona w klocki dla dzieci w różnym wieku. Poza samym budowaniem, można tam przetestować wytrzymałość swoich budowli na “shakerze”, czyli trzęsącej się platformie imitującej trzęsienie ziemi. Za to samochody i inne pojazdy, można wypróbować na kilku zjeżdżalniach. Można również “pisać” lub “rysować” klockami na specjalnej ścianie, obejrzeć filmy edukacyjne  w mini-kinie lub pograć w gry Lego na Play Station 4 (strefa okupowana przez starsze dzieciaki).

Wystawę można zwiedzać na wrocławskim stadionie do 7 lutego. Cena biletów w zależności od dnia tygodnia i godziny wejścia waha się od 12 do 21 zł. Jeśli planujesz odwiedzić tę wystawę, to warto jest zakupić bilety wcześniej przez Internet, ponieważ te kupowane przy wejściu są nieco droższe. Wszystkie szczegóły odnoście atrakcji oraz cennika znajdziesz na stronie wystawy.

A tu znajdziesz więcej zdjęć z wystawy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *