Szczęściara…?

IMG_9379Fot. N. Herz                                  

Nie raz  już usłyszałam od znajomych: “Ale ty masz szczęście!” albo “Tobie to się zawsze wszystko udaje!”. Tak komentowali zarówno moje sukcesy w studiowaniu, jak i kolejne moje podróże. I cóż… o ile miło mi, że jestem pozytywnie postrzegana, to jednak sama uważam, że moje osobiste “szczęście” akurat ma tu niewiele do rzeczy. :)

Zwykle chwalimy się sukcesami, nie porażkami. Mi też w życiu nie wszystko się udaje, ale po prostu nie rozpowiadam o tym wszystkim naokoło. Staram się być pozytywna, skupiając się jedynie na tym, co mi wychodzi i nie wstydzę się o tym mówić. Być może właśnie dlatego jestem odbierana jako “kobieta sukcesu”. ;) Ale zapewniam was, że ja też mam na koncie pomysły i marzenia, które mi nie wypaliły i pewnie już nigdy nie wypalą. Czy więc różnimy się od siebie tak bardzo? Nie sądzę. Ja po prostu wierzę, że mogę żyć swoją pasją, podróżować i odkrywać świat. Myślę, że najważniejsze to chcieć, odważyć się działać, a potem uparcie próbować dojść do celu.

Na tym blogu zamierzam dzielić się krótkimi opowiastkami o swoich biologiczno-morskich przygodach i mam nadzieję zmotywować tym innych do działania i spełniania swoich marzeń. Od czasu do czasu postaram się też dać parę wskazówek, jak i od czego można zacząć takie przygodowe życie. Znajdzie się więc tu trochę porad odnośnie studiowania w Polsce i za granicą, studiowania przez Internet, stypendiów, wymian studenckich, ciekawych kursów oraz zdobywania umiejętności przydatnych w pracy biologa morza lub oceanografa. Postaram się też dzielić informacjami o możliwościach odbycia praktyk w różnych miejscach związanych z nauką i oceanami. Być może ktoś z was znajdzie dzięki temu coś dla siebie.

Mam nadzieję, że ten blog będzie niezastąpionym źródłem informacji dla studentów oceanografii, biologii morza oraz innych pokrewnych kierunków, a także dla osób, którym marzy się praca z morskimi zwierzętami lub podróżowanie po świecie i odkrywanie jego piękna.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *