Orka na promie

orca-logo

Nie wiem jak Wy, ale ja powoli zaczynam się budzić ze snu zimowego. Co prawda jeszcze w paskudne, deszczowe dni zdarza mi się pozostawać w trybie oszczędzania energii (jeszcze tylko 5 minutek… ;) ), ale gdy tylko przyświeci słońce, to wracają mi siły do działania. Wtedy zaczynam knuć, kminić, planować podróże i aplikować na różne projekty. Tym razem poszło dość szybko, bo już mogę się pochwalić pierwszymi efektami! :)

Ostatnio zostałam… “oficerem od morskiej dzikiej przyrody” :). Tak naprawdę nazywa się to Marine Wildlife Officer i nie ma nic wspólnego z oficerem, ale i tak szpanersko brzmi. ;) Jako taki “oficer” będę pracować dla brytyjskiej organizacji o nazwie ORCA. W ramach tej pracy będę pływać promem pomiędzy Anglią, Francją, Hiszpanią oraz Irlandią i wypatrywać po drodze ssaków morskich. Będę także zbierać dane naukowe na ich temat oraz edukować podróżnych. Będę opowiadać o delfinach i wielorybach oraz pokazywać zainteresowanym turystom wszystkie wypatrzone potwory pływające na powierzchni wody, wyskakujące z wody albo latające nad wodą. Bardzo się cieszę, bo już kilkukrotnie aplikowałam na podobne stanowiska w tej organizacji i tym razem nareszcie się udało. Już za kilka tygodni zaczynam tydzień treningowy, którego większa część odbędzie się na promie płynącym do hiszpańskiego Bilbao… ale o tym opowiem już ze szczegółami po treningu. :)

Poza tym, to jeszcze przed rozpoczęciem mojej przygody z Orką, wybieram się na krótki wypad na Cypr. Czemu akurat tam? Po prostu czuję, że się trochę zasiedziałam (tak, wiem, to raptem niecałe 4 miesiące bez większych podróży) i potrzebuję gdzieś się ruszyć. Na Cyprze jeszcze nigdy nie byłam i nawet jeszcze nie bardzo się orientuję, co tam można ciekawego zobaczyć… Ale ponieważ znalazłam ostatnio tanie bilety, to cóż… czemu miałabym nie polecieć. :) 

Share

2 Replies to “Orka na promie”

 1. Dmitriy Ratnikow

  Witam serdecznie! Czy mogę zadać Pani parę pytań związanych z studiami na kierunku oceanografia?

  Odpowiedz
  • Ewelina Autor wpisu

   Cześć,
   Jasne, pytać zawsze można, a ja postaram się odpowiedzieć najlepiej jak mogę. :) Jeśli wolisz popytać prywatnie, to możesz napisać mi maila na ewelina@potwory.net . Zgaduję, że już czytałeś wpis na blogu o studiowaniu oceanografii, ale jeśli jeszcze nie, to koniecznie zacznij od tego: https://potwory.net/?p=923 .

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *