Rekiny online

Jak już pewnie się zorientowaliście, jestem fanką edukacji online. Sama robię sporo kursów w takiej formie i zawsze zachęcam innych do spróbowania. Tym razem donoszę Wam (teraz w mediach taka moda na decydowanie kto donosi, a kto nie ;) ) wieści o najnowszym biologicznym kursie online, który będzie na temat… biologii rekinów! Kurs ten organizowany jest po raz pierwszy, więc nie mogę Wam zagwarantować, że jest niesamowity i wyjątkowy, ale szczerze wierzę, że taki będzie. Tak samo jak i Wy, muszę go po prostu wypróbować i zamierzam to zrobić na najbliższych wakacjach :).

Kurs “Sharks! Global Biodiversity, Biology, and Conservation” organizowany jest na platformie edX przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Cornell oraz z australijskiego Uniwersytetu Queensland. Możesz się zapisać na niego już teraz, ale wirtualne zajęcia rozpoczynają się dopiero pod koniec czerwca tego roku i trwają przez 4 tygodnie. Kurs oczywiście odbywać się będzie po angielsku. Organizatorzy sugerują, że aby bez problemu zrozumieć treść kursu, trzeba też znać ogólną biologię na poziomie szkoły średniej.

Na kursie dowiesz się o biologii, ekologii, anatomii, biogeografii, ewolucji rekinów oraz o metodach badań nad tymi niesamowitymi zwierzętami. Oczywiście nie zabraknie też nieco “drażliwego” tematu interakcji rekinów i ludzi. Poza teorią, będziesz mieć okazję śledzić wędrówki rekinów przez Internet, obserwować zachowania rekinów na filmach i zdjęciach oraz przyjrzeć się bliżej skamieniałościom pierwszych rekinów. 

Jeśli chodzi o certyfikaty, to w tej chwili są dwie opcje do wyboru (to się może jeszcze zmienić do rozpoczęcia kursu). Albo robisz cały kurs za darmo i nie dostajesz żadnego zaświadczenia o jego ukończeniu, albo płacisz niecałe 50$ za weryfikowalny certyfikat.

 

Share

4 Replies to “Rekiny online”

 1. Swimmer

  Hej :) Dziś odkryłem Twojego bloga i stwierdzam że jest świetny, na pewno będę częściej go odwiedzać :) Mam pytanie – otóż zastanawiałem się z moją dziewczyną nad wspólnym pójściem na oceanografię. Tylko zastanawiamy się nad jednym – są szanse że będziemy razem przyjmowani na wszelkiego rodzaju staże? I lepiej żebyśmy mieli jedną specjalizację czy żeby jedna osoba miała fizyczną oceanografię a druga biologiczną? Dziękuje za odpowiedź :)

  Odpowiedz
  • Ewelina Autor wpisu

   Cześć :) Bardzo się cieszę, że spodobał Ci się blog. Co do Twojego pytania, to z pewnością łatwiej jest załapać się na różne “okazje” samotnikom, bo często bywa tak, że jest jedno dostępne miejsce na praktykach lub w pracy, ale znam parę par, którym się udało. Co do specjalizacji, to ważne, żeby każde z Was po prostu wybrało taką specjalizację, która najbardziej go/ją zainteresuje, a nie “poświęca się” dla drugiej osoby. Pary, które znam są zarówno “jednospecjalnościowe” jak i “różnospecjalnościowe”, więc nie sądzę, żeby to miało istotny wpływ na sukces. Myślę też, że łatwiej jest, jeśli każde z Was ma też jakiś “plan B”, np. gdy tylko jedno z Was dostanie w przyszłości świetną pracę na końcu świata, to drugie jest elastycznie i może np. początkowo pracować w centrum nurkowym/szkole/uczyć angielskiego, szukając swojej pracy docelowej.

   Odpowiedz
  • Ślimak

   Hej Swimmer, jako obecna studentka oceanografii, muszę uprzedzić Cię, że te studia choć dla jednych są wspaniałe, dla innych są zmorą. Jest tak dlatego, że władze nie zawsze liczą się z tym czego chcą studenci i na przykład nie otwierają jakiejś specjalizacji z powodu braku chętnych, dlatego jeśli oceanografia naprawdę jest waszą pasją, musicie być przede wszystkim elastyczni i otwarci na wyzwania i dużo nauki ogólnej. Jeśli chodzi o staże, czy też “praktykę” w trakcie studiów, pamiętajcie, czego sami sobie nie wywalczycie, tego nie będziecie mieli, nikt wam nie zaoferuje pracy za wysokie stopnie. Ewelina, której jestem fanką : ) jest idealnym przykładem na to że liczą się przede wszystkim chęci i pasja do tego co się robi. Życzę wam powodzenia!

   Odpowiedz
   • Ewelina Autor wpisu

    Przy Waszych dzisiejszych komentarzach, to aż się chce dalej pisać bloga! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *