Zagraj w Abzu

Abzu to gra komputerowa (lub na PS4) idealna dla każdego miłośnika oceanu. Jest prosta i relaksująca (wiem co mówię, bo mnie stresuje nawet granie w “węża” na komórce ;) ). W Abzu sterujesz nurkiem i odkrywasz świat podwodny. Nigdy nie skończy Ci się powietrze, nie możesz stracić życia, no i przede wszystkim nic nie chce Cię zeżreć ani zestrzelić. Możesz się po prostu odprężyć i przy spokojnej muzyce podziwiać piękne podwodne widoki. A jest co podziwiać, bo na różnych etapach gry płyniesz przez różne ekosystemy i spotykasz rozmaite morskie zwierzęta. Cały ten świat jest graficznie niezwykle dopracowany. Nie bez powodu Abzu zostało okrzyknięte najpiękniejszą grą 2016 roku!

Jednak co mnie w tej grze zaskoczyło najbardziej to… poprawność biologiczna! Wiele zwierząt można rozpoznać na poziomie gatunkowym, a jeśli zdarzy się, że któregoś nie znasz, to możesz włączyć w grze tryb “medytacji” i po prostu pogapić się na wybrany ekosystem z podpisanymi nazwami wszystkich stworzeń (taki bonus dla biologów ;) ).

Grę Abzu możesz kupić dość tanio w popularnym serwisie STEAM. Ja kupiłam ją w zeszłym roku w okresie poświątecznym… bo była promocja. ;) Ostatnio widziałam, że jest znów spora obniżka z okazji Black Friday, więc jeśli masz ochotę zagrać w Abzu, to może być dobry moment.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *