Muzeum 3D

Muzeum 3D to interaktywna galeria obrazów i instalacji, które powodują iluzje optyczne. Przez to przedstawione sceny wydają się być trójwymiarowe, a postacie zdają się wychodzić z obrazów. To miejsce, gdzie możesz nie tylko podziwiać sztukę, ale też stać się jej częścią (dość dosłownie ;) ). Wszystko przygotowane jest z dużą dawką humoru, więc wypad do takiego muzeum to świetna okazja żeby się powygłupiać.

W tym roku miałam okazję odwiedzić Muzeum 3D „Art in Paradise” w Bangkoku. Już zaraz po wejściu przeniosłam się do… świata podwodnego! (przeznaczenie? ;) ) Potem miałam okazję m.in. posiedzieć na krze wśród pingwinów i niedźwiedzi polarnych (taka okazja to na pewno się nie powtórzy!), pogłaskać żyrafę, odwiedzić bajkowe krainy, sterować latającym dywanem, popływać gondolą i na koniec uciekać przed rozwścieczonym hipopotamem… A do tego znalazłam się na okładce National Geographic! ;) Trzeba przyznać, że to całkiem aktywne popołudnie.

Takie muzeum, poza rozrywką samą w sobie, jest też świetnym fotograficznym wyzwaniem, bo żeby iluzje zadziałały, trzeba zrobić zdjęcia z odpowiedniego miejsca i pod odpowiednim kątem. Trzeba też zwrócić uwagę na pozę fotografowanej osoby i najlepiej jeszcze nakłonić, żeby podeszła do sprawy z przymrużeniem oka i zrobiła jakąś głupią minę. ;) Niektórzy początkowo czują się trochę skrępowani, ale dość szybko dają się wciągnąć w zabawę i sami wymyślają coraz zabawniejsze pozy.

Wizyta w Muzeum 3D to perfekcyjna opcja na deszczowy dzień lub gdy chcesz schronić się przed upałem. Czas zwiedzania to ok 2 godziny, choć jak ktoś się uprze, żeby mieć perfekcyjne zdjęcia, to może spędzić tam znacznie dłużej. Najlepiej jest zwiedzać wystawę w co najmniej 2 osoby, bo ktoś w końcu musi robić zdjęcia :). Podobne muzea poza Bangkokiem znajdziesz też w wielu innych dużych azjatyckich miastach od Hong Kongu po Kuala Lumpur. Jeśli więc jakieś będzie na Twojej drodze, to zachęcam do odwiedzenia.

 Więcej zdjęć z Muzeum 3D “Art in Paradise” znajdziecie na blogowym facebooku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *